تسهیلات مسکن:رقم تسهیلات مسکن با نرخ خانه دار شدن مردم همخوانی ندارد

رقم تسهیلات مسکن با نرخ خانه دار شدن مردم همخوانی ندارد

دکتر سیدحسین افضلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آینده بازار مسکن، گفت: هر چند با اتخاذ سیاست اعطای تسهیلات مسکن بازار تا حدودی روند صعودی و رونق به خود گرفت،اما این رویه خیلی زود به سیر نزولی تبدیل شد.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رکود موجود در بازار مسکن نشان از ناکافی بودن تسهیلات مسکن و همچنین ناکارآمد بودن این روش است، افزود: طبق پیش بینی ها با ادامه وضع فعلی بازار مسکن از رکود خارج نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مسکن را جدای از مسائل دیگر نمی توان دید،تصریح کرد: باید برای پیش بینی آینده بازار مسکن چند مولفه کنار هم باشند تا بتوان به آینده این بازار امیدوار شد.

تسهیلات مسکن با توان پرداخت مردم و قیمت های مسکن در بازار همخوانی ندارد

وی ادامه داد: بسیاری از هزینه هایی که اکنون از طریق ارگان های مختلف به بخش مسکن تحمیل می شود؛باید مورد بازنگری قرار بگیرد تا قیمت مسکن کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با بیان اینکه تسهیلات اعطایی در بحث مسکن در قیاس با توان پرداخت مردم و قیمت های مسکن در بازار همخوانی ندارد، گفت: باید راهکار جدی و کار کارشناسی دقیقی در این راستا انجام شود.

وی با تاکید برضرورت ساماندهی بازار مسکن در رابطه با مسکن های موجود و واحدهای ساخته شده،تصریح کرد:در شرایط فعلی بازار مسکن امکان خرید برای مردم وجود ندارد و بخش عمده ای از سرمایه های مردم نیز دراین بخش راکد مانده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: بازار مسکن نیازمند برنامه ریزی کارشناسی و دقیق برای خروج از رکود و ایجاد رونق در آن است.

بازدید: 1254 کدخبر: 752

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *