مراسم تکریم و معارفه‌ی روسای جهاددانشگاهی استان فارس با حضور مسئولان استانی و کشوری در شیراز برگزار شد.:مراسم تکریم و معارفه روسای جهاددانشگاهی فارس

مراسم تکریم و معارفه روسای جهاددانشگاهی فارس

http://fars.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=51097
مراسم تکریم و معارفه‌ی روسای جهاددانشگاهی استان فارس با حضور مسئولان استانی و کشوری در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس نماینده مردم شهرستان اقلید و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه‌ی روسای جهاددانشگاهی فارس، گفت: یکی از افتخاراتم عضویت در خانواده جهاددانشگاهی است.

سید حسین افضلی با بیان اینکه یکی از معضلات جهان سوم بحث بهره‌وری است، گفت: مجموعه جهاددانشگاهی از مجموعه‌هایی است که با تحمیل حداقل هزینه به دولت بیشترین بهره‌وری را داشته است.

او با اشاره به اینکه سمت و سویی که جهاددانشگاهی داشته معنادار و مثبت بوده است، گفت: آنچه باعث قدرت و اقتدار و ضامن بقای کشورها است، ورود و اطلاع از علوم روز نظیر نانو، آی‌تی، علوم هسته‌ای و هوا فضا بوده است.

وی با بیان اینکه انصافا جهاددانشگاهی در هر کدام از این زمینه‌ها که ورود کرده با حداقل هزینه بیشترین کارآمدی و بهره‌وری را داشته است، گفت: جهاد در بسیاری از حوزه‌های علمی و تحقیقاتی و آموزشی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. این مجموعه در سال‌های آینده هم قطعا بیش از گذشته موفق و سربلند خواهد بود.

افضلی با تاکید براینکه در بعد آموزش سمت و سوی جهاددانشگاهی خوب و تاثیرگذار بوده است، گفت: در این سال‌ها حرکت‌های خوبی در زمینه‌ی آموزش داشتیم اما اشتباهاتی هم داشتیم؛ در این سال‌ها فارغ‌التحصیلان زیادی در مقاطع مختلف تربیت شدند اما وقتی خوب نگاه می‌کنیم می‌بینیم به اندازه هزینه‌ها بهره‌وری کافی نداشته‌ایم.

او با بیان اینکه جهاددانشگاهی از ابتدا به‌دنبال اصلاح مسیر آموزش بوده و قدم‌های معناداری نیز برداشته است، گفت: حاصل حرکت در جهاددانشگاهی در سطح کشور به شکلی مشهود دیده می‌شود.

افضلی با این تاکید براینکه جهاددانشگاهی می‌تواند یک نمونه و الگوی خوب در تمام بخش‌هایی که ورود داشته باشد، گفت: جهاددانشگاهی نشان داده که می‌توان با کمتیرن هزینه‌ها بهره‌برداری مطلوبی را شاهد بود.

نماینده مردم اقلید در مجلس مسعود رستگار رییس سابق جهاددانشگاهی فارس را نمونه‌ای از خلوص و ایمان و سادگی برشمرد و تاکید کرد که او همواره تلاش کرد در کنار مردم خالصانه و خاضعانه همه‌آنچه را دارد در اجرای وظیفه‌های محوله صرف کند.

افضلی همچنین با اشاره به ویژگی‌های رییس جدید جهاددانشگاهی استان فارس، بابایی را نیرویی جوان، خلاق، تیزبین و با درایت توصیف کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، در این مراسم با قدردانی از مسعود رستگار، رییس سابق جهاددانشگاهی فارس، مظاهر بابایی رسما به‌عنوان سرپرست این نهاد، معرفی شد.

بازدید: 614 کدخبر: 1210

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *