امروز زمان تسویه حساب جناحی نیست/ایجاد امید در گرو رفع معضل بیکاری و معیشت است:دکتر سید حسین افضلی در نطق میان دستور:

دکتر سید حسین افضلی در نطق میان دستور:

201805101770795739
سرویس صحن
نماینده مردم اقلید در مجلس اعتقاد دارد هم اکنون زمان تسویه حساب جناحی نیست لذا ایجاد امید و اعتماد عمومی در گرو پرداختن به مشکلات اساسی از جمله معضل بیکاری جوانان و معیشت مردم است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسین افضلی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۸ خرداد) صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: نظام حاکم بر آمریکا بر خلاف تمام عرف های بین المللی به صورت کاملا عریان عهدشکنی و ملت بزرگ ایران را تهدید کرد لذا همچون گذشته با ایجاد وحدت ملی و وفاق عمومی این اقدام را عزتمندانه پاسخ خواهیم داد.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایرانیان بارها ثابت کرده اند زبان زور و تهدید را بر نمی تابند و در شرایط بحران به صورت یدواحده غیرتمندانه از کیان کشور دفاع خواهند کرد.

وی خطاب به مسئولان کشور، ادامه داد: باید برای تداوم وحدت و وفاق ملی با مردم باوری، مطالبات به حق را اجابت کنید و با حل سریع مشکلات حیاتی آنها نسبت به ترمیم و تقویت اعتماد عمومی اقدام کنید.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: آنچه بیشتر از شرارت ها و شیطنت های خارجی می تواند استقلال کشور را تهدید کند، عبرت از مشکلات مردم و معیشت آنها و عدم درک صحیح از زمانه و ملزومات جدید آن است.

افضلی گفت: دشمن شرایط روانی حاکم بر جامعه را هدف قرار داده لذا لازم است مجموعه مسئولان در تمام رده های مدیریتی با زبانی واحد صبورانه در کنار مردم باشند و در زمین دشمن بازی نکنند. هم اکنون زمان تسویه حساب جناحی نیست لذا ایجاد امید و اعتماد عمومی در گرو پرداختن به مشکلات اساسی از جمله معضل بیکاری جوانان و معیشت مردم است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: راهی وجود ندارد مگر اینکه سه قوه با اراده ای جهادی و عزمی جدی وارد صحنه شوند؛ اقتصاد علم بوده و پارامترهای حاکم بر این پدیده علمی به هر سه قوه بر می گردد.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دیگر فرصت اشتباه کاری وجود ندارد و باید بپذیریم تنها راه تولید قدرت و ثروت و نهایتا حل مشکلات مردم، استفاده از اندیشه و خلاقیت عالم خردمند و جوانان دلسوز و عالم به علم روز است. باید زمینه جذب نخبگان و متفکرین را فراهم کنیم و تنها نظاره گر فرار مغزها و مهاجرت جوانان نباشیم.

وی ادامه داد: فرهنگیان و معلمان عامل تولید و اشاعه علم و اندیشه هستند لذا نباید دغدغه نان شب و خدشه دار شدن منزلتشان را داشته باشند؛ حاصل بی توجه به قشر جوان و متفکر بحران مدیریت ایجاد می کند لذا تنها با واکاوی مشکلات جامعه مسیر اشتباه اصلاح می شود. حاصل عملکرد چنین مجراهایی ایجاد بحران های پی در پی ، ساختارشکنی و بی توجهی به قانون خواهد بو دکه امروزه در بخش های از کشور مشاهده می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: ساماندهی و ضابطه مند کردن تمام مدیریت ها و مسئولیت ها یکی از راهکارهای رفع مشکلات مذکور است که باید برای آن چاره اندیشی شود.

افضلی گفت: هم اکنون درد کف جامعه، درد اشتغال، معیشت، کشاورزی، صنعت و تولید، درآمد پایدار، عدم ساماندهی خدمات بخش عمومی، عدم ثبات اقتصاد و بازار است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: در شهرستان اقلید کشاورزی تنها ستون اقتصاد منطقه در شرف نابودی است و صنایع کوچک و متوسط زمین گیر شده اند.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عرصه گردشگری علی رغم وجود ظرفیت ها مغفول واقع شده، اظهار کرد: امروزه بیکاری در منطقه اقلید بیداد می کند لذا در چنین اوضاعی علت انفعال برخی از دولتمردان در پاسخگویی به مطالبات روزمره ای که توسط نمایندگان در صحن علی فریاد می زنند چییست.

وی ادامه داد: بی توجهی و انفعال برخی از مسئولان اجرایی در پاسخگویی به مردم نهادینه شده است؛ عملکرد نمایندگان مجلس نیز برخی از دولتمردان را نسبت به بی تفاوتی در مقابل درد مردم واکسینه کرده است. بنابراین حاصل این انفعال چیزی جز رشوه خواری، تبعیض، اختلاس، بی نظمی مالی و پدیده زشت آقازادگی نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اگر چه بسیاری از مدیران پاک دست، دلسوز و امین هستند اما درد یک دندان فاسد عملکرد کل سیستم بدن را مختل می کند؛ امروزه برای جلب اعتماد و ایجاد امید و انگیزه لازم است مردم اراده قوی نظام را در برخود عملی و عینی و نه جناحی با پدیده های شوم ذکر شده مشاهده کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عملکرد قاطع نظام اسلامی نباید جرات خاصه خواری را به هیچ آقازاده ای بدهد، گفت: مردم عزتمندانه همه مشکلات را تحمل می کنند اما بپذیریم تحمل شنیدن صدای آقازاده ای که با پول ملت در کشورهای دیگر به ریش همه می خندد ساده نیست.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه مشکلات قابل حل بوده و قطعا به برکت خون شهدا و ایثار مردم از این چالش ها نیز عبور خواهیم کرد زیرا بدتر از این موارد را پشت سر گذاشته ایم./

بازدید: 2211 کدخبر: 1274

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *